BLOG

Volvo ID Nedir?

Volvo ID Nedir?

Volvo ID Nedir? Volvo ID Ne İşe Yarar?

Volvo ID aracınızı kişiselleştirmeye yarayan bir teknolojidir. Volvo ID sayesinde Volvo’nun çevrimiçi servislerine erişebilirsiniz. Her insanın nasıl kimlik numarası varsa Volvo ID de sizin aracınızın kişisel kimliğidir.

Bu yazımızda anlatacağımız bilgiler Volvo’nun 2016-2019 yılları arasında çıkarmış olduğu XC90 modelleri, 2017-2019 yılları arasında çıkarmış olduğu S90 ve V90 modelleri, 2018-2019 yılları arasında çıkarmış olduğu XC40 ve XC60 modelleri ve 2019 yılında çıkarmış olduğu S60 ve V60 modellerini kapsar. Burada belirtilen modeller harici araçlar dahil değildir. Bu araçlardan biri hakkında bilgi almak istiyorsanız okumaya devam ediniz.

Volvo ID Nelerden Oluşur?

Volvo ID araç için kişilerin kimlik numarası gibidir. Herkesin kendine özel bir kimlik numarası olduğu gibi Volvo araçlarını kullanan kişiler için de kimlik numaraları vardır. Aracınızı kişiselleştirmek ve çevrimiçi servislere erişebilmek için Volvo ID kullanmalısınız. Volvo ID giriş yapabilmek için kullanıcı adınızın ve parolanızın olması gerekir. Bu bilgiler size özeldir, başkası ile paylaşmamanız gerekir.

Kullanıcı adınız e-posta adresiniz olarak tanımlanır. Parolanızı güçlü ve farklı karakterler kullanarak seçmeniz önerilir. Bu bilgilerle Volvo’nun belirli servislerini kullanmak amacıyla oturum açmak için kullanırsınız. Volvo On Call uygulamasına 5 başarısız oturum açma girişiminden sonra hesabınız 15 dakikalığına kilitlenecektir. Daha sonra tekrar deneyebilirsiniz.

Mevcut servisler zamanla çeşitlilik gösterebilir ve donanım seviyesi ve pazara bağlı olabilir. volvocars.com üzerindeki ve Volvo On Call için mevcut servisler pazara göre değişiklik gösterebilir. Bir hesap belli bir pazara kaydedilmiştir ve farklı bir pazara taşınamaz. Aynı e-posta adresini kullanabilmek için yapmanız gereken ilk şey eski pazardaki hesabınızı silmenizdir. Hesabınızı sildikten sonra faydalanmak istediğiniz yeni pazarda hesap oluşturmanız gerekir. Yeni pazarda hesap oluşturduktan sonra pazara oturum açabilir ve o pazarın avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Aracı Birden Fazla Kişi Kullanıyor

Aracı birden fazla kişi kullanıyorsa aynı ID ve parolayı kullanmanız gerekmez. Aynı araç üzerinde tanımlayacağınız farklı kullanıcı adı ve parolaları sayesinde kendi kişisel ayarlarınızı kullanabilirsiniz. Bu özellik sayesinde örneğin aracı 3 kişi kullanıyorsa araçta 3 farklı kişisel ayar tanımlayabilirsiniz.

Satın Aldığım Araçta Daha Önce Volvo On Call Tanımlanmış

Bu durumla karşılaştığınız zaman Volvo yetkili servisi ile iletişime geçmeniz gerekir. Volvo yetkili servisi ile iletişime geçtikten sonra durumu açıklamanız ve kendinizi aracın yeni sahibi olarak tanıtmanız gerekir. Bu işlemler doğrultusunda Volvo yetkili servisi önceki sahibi sistemden silecek ve sizi aracın sahibi olarak gösterecektir. Bir Volvo On Call aracı satın alırken, aracın sizden önceki sahibinin aboneliği sonucunda kalan süre alıcıya aktarılır. Volvo bayiniz aracınızın Volvo On Call aboneliğinin durumu hakkında bilgilendirmede bulunacaktır. Bu bilgi ayrıca Volvo On Call  uygulamasında  Volvo On Call aboneliği  altından  Araç  sekmesini seçmek ve ardından Ayrıntıları göster üzerine basarak da bulunabilir.

Örnek Hizmet

Volvo ID gerektiren çevrimiçi hizmet için aşağıda bir örnek tanımlanmıştır. Bu örnekten faydalanarak uygulama ve fonksiyonları anlayabilir ve Volvo ID önemini fark edebilirsiniz.

SENSUS CONNECT İLE DONATILMIŞ ARAÇLAR

Volvo araçlarda Send to Car uygulaması mevcuttur. Send to Car fonksiyonu sayesinde haritadan seçtiğiniz bir konumu Volvo On Call uygulamasını kullanarak aracınıza gönderebilirsiniz. Send to Car fonksiyonunu kullanabilmek için aracınız için tanımladığınız Volvo ID’niz olması gerekir. Tanımladığınız Volvo ID sayesinde Volvo On Call uygulamasını kullanarak Send to Car fonksiyonundan faydalanabilirsiniz.

Hizmet için kullanıcı adı/şifreyi değiştirdiğinizde (örneğin Volvo On Call) diğer hizmetler (örneğin https://www.volvocars.com/ oturum açarken) için de otomatik olarak değiştirilecektir.